Cała kotłownia w jednym urządzeniu

Szafa hydrauliczna iZZiFAST® to nowatorski produkt współpracujący z pompami ciepła powietrze-woda typu monoblok. Kompaktowa budowa urządzenia pozwala na skompresowanie niemal całej kotłowni wraz z zasobnikiem ciepła do jednego urządzenia o niecałej powierzchni 0,4 m². Szafa wyposażona jest w armaturę hydrauliczną i sterującą niezbędną do prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania instalacji centralnego ogrzewania (CO) oraz ciepłej wody (CWU) w budynku. Staranne wykonanie przy użyciu wysokiej klasy materiałów zapewnia trwałość oraz estetykę produktu. Cicha praca oraz zwarta budowa umożliwiają montaż urządzenia w pomieszczeniach takich jak np. kuchnia czy przedpokój, skąd łatwo i komfortowo sterować całym systemem grzewczym.

Szafa kompletna

Szafa hydraliczna iZZiFAST® to:

Szafa kompletna
proste podłączenie z powietrzną pompą ciepła typu monoblok
nie wymagające specjalistycznych uprawnień
szybki, łatwy i tańszy montażw pełni wyposażonego w naczynia przeponowe, niezbędne zawory, manometry, itp. fabrycznie skonfigurowanego urządzenia gotowego do działania
Szafa kompletna
całkowita bezobsługowość
(anody nie wymagające wymiany)
najmniejsze wymiary na rynku
szerokość 60 cm x głębokość 60 cm
łatwy transport i niska waga
 1. Zintegrowana automatyka
  producenta pompy ciepła
 2. Obudowa ze szczotkowanej stali nierdzewnej
  z estetycznym czarnym błyszczącym frontem
 3. Zasobnik z najwyższej jakości stali nierdzewnej 316L
  o pojemności 190 litrów (10 lat gwarancji)
 4. Wewnętrzna wężownica ze stali nierdzewnej
  o powierzchni aż 2 m 2 do ogrzewania ciepłej wody użytkowej
 5. Łatwo dostępny filtr magnetyczny
  zabezpieczający instalację
 6. Wbudowany dogrzewacz elektryczny
  jako awaryjne źródło ciepła, wspomaganie CO przy niskich temperaturach i wygrzewanie CWU
 7. Wysokiej jakości izolacja termiczna
  zbiornika z EPS i pianki PUR
 8. Naczynia przeponowe CO i CWU
  fabrycznie zamontowane w urządzeniu
 9. Wbudowana energooszczędna pompa obiegowa
  o wysokiej wydajności
 10. Zawór trójdrogowy Afriso
  do przełączania trybu ogrzewania i trybu ciepłej wody użytkowej
 11. Wbudowany UPS
  zabezpieczający zamarznięcie układu przy brakach zasilania elektrycznego
 12. W pełni skonfigurowane podłączenia elektryczne
  wszystkich elementów szafy hydraulicznej

Szafy posiadają zbiorniki ze stali nierdzewnej o pojemności 190 litrów jako bufor centralnego ogrzewania z wężownicą w zbiorniku do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Do produkcji szafy hydraulicznej iZZiFAST® użyte zostały najwyższej jakości materiały, a komponenty dostarczane są przez renomowanych producentów. Dzięki autonomicznemu systemowi UPS braki zasilania nie stanowią już zagrożenia zamarznięcia układu, który podtrzymuje dodatnią temperaturę w jednostce zewnętrznej nawet do 48h. Zastosowanie filtra zmiękczającego wodę kotłową zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem osadzania się kamienia w instalacji grzewczej, co znacznie podnosi jej sprawność.

Szafa Zbiornik

Czym są powietrzne pompy ciepła typu monoblok?

Szafa Jednostka zewnętrzna

Powietrzne pompy ciepła to ekologiczne i energooszczędne urządzenia grzewcze, w których ciepło odbierane jest z powietrza na zasadzie jego sprężania. W pompach ciepła typu monoblok sama pompa ciepła składa się z jednej jednostki montowanej na zewnątrz budynku, w której znajduje się kompletny układ chłodniczy, czyli sprężarka, skraplacz, zawór rozprężny, parownik oraz wentylator, a wszystko jest szczelne i hermetyczne.

Szafa hydrauliczna montowana w mieszkaniu i jednostka zewnętrzna – pompa ciepła – połączona jest rurami, w których przepływa podgrzana przez pompę ciepła woda do zasilania centralnego ogrzewania i bufora ciepłej wody użytkowej. Układ tej jest prosty w montażu i w przeciwieństwie do pomp ciepła typu SPLIT, w których między jednostką zewnętrzną, a wewnętrzną przepływa czynnik chłodniczy w postaci gazowej, nie wymaga posiadania specjalistycznych uprawnień.

Tanie ogrzewanie zimą i chłodzenie latem!

Szafa hydrauliczna iZZiFAST® i powietrzna pompa ciepła

Tanie ogrzewanie zimą i chłodzenie latem!
Szafy hydrauliczne iZZiFAST® oferowane są w kompletach z wybranymi pompami ciepła Samsung, Buderus oraz mogą współpracować z większością pomp typu monoblok dostępnych na rynku.
Samsung EHS Mono
Samsung EHS Mono

Pompa EHS oferuje aż 90% mocy nawet przy temperaturze zewnętrznej -10°C oraz sprawne odszranianie nawet przy -20°C na zewnątrz! To wszystko przy bardzo kompaktowych rozmiarach i wadze.

Buderus Logatherm
WLW196i AR
Buderus Logatherm WLW196i AR

Pompa Logatherm pobiera energię grzewczą z powietrza i nawet przy temperaturze do - 20°C jest w stanie pokryć całe zapotrzebowanie na ciepło w sposób wydajny i przyjazny dla środowiska.

pozostałe pompy typu monoblok
pozostałe pompy typu monoblok

Szafa hydrauliczna iZZiFAST® współpracuje z większością pomp typu monoblock dostępnych na rynku.