Rekuperator

iZZi 300 ERV

iZZi 300 ERV to kompaktowy rekuperator najnowszej generacji. Zastosowany wymiennik entalpiczny CORE ERV z innowacyjną membraną polimerową pozwala odzyskać, oprócz energii cieplnej, także wilgoć.

Uniwersalny system montażu –  w dowolnej pozycji: pod sufitem, na ścianie lub na podłodze, brak odpływu skroplin, płaska konstrukcja oraz wygodne sterowanie panelem dotykowym pozwala na instalację centrali w miejscach, w których wcześniej nie było to możliwe. Dzięki temu rekuperator iZZi idealnie nadaje się również do montażu w mieszkaniach oraz domach już wykończonych i zamieszkałych.

Cicha praca urządzenia, m.in. dzięki zastosowaniu izolacji z pianki polietylenowej oraz nowoczesnych silników prądu stałego EBM-papst umożliwia umieszczenie go w przestrzeni mieszkalnej np. nad sufitem podwieszanym.

Rekuperator wyposażony jest standardowo w bardzo wysokiej jakości plisowane filtry klasy M5, a obudowa w całości została wykonana ze szczotkowanej stali nierdzewnej.

wymiennik entalpiczny

wymiennik
entalpiczny

Przeciwprądowy wymiennik entalpiczny CORE ERV z innowacyjną membraną polimerową pozwala odzyskać z usuwanego powietrza - oprócz energii cieplnej - również wilgoć, zapewniając optymalne warunki w domu przez cały rok.

automatyczny by-pass 100%

automatyczny
by-pass 100%

Obejście wymiennika w iZZi 300 ERV sprawdzi się latem, a jego specjalna konstrukcja z przymknięciem wymiennika może wykorzystać w maksymalny sposób chłodne powietrze z np. z gruntowego wymiennika ciepła.

obudowa i wygłuszenie

obudowa i wygłuszenie

Estetyczna obudowa wykonana w całości ze szczotkowanej stali nierdzewnej potwierdza najwyższą jakość rekuperatora iZZi 300 ERV, nadając mu ekskluzywny wygląd połączony z wysoką trwałością i praktycznością. Lekka i doskonale wygłuszająca izolacja z pianki PE wypełnia wnętrze rekuperatora iZZi 300 ERV zapewniając wysoką sprawność odzysku ciepła, niski poziom hałasu i małą wagę urządzenia.

wygodny sposób montażu

wygodny sposób
montażu

Konsola montażowa umożliwia prosty i szybki montaż rekuperatora na ścianie lub suficie bez użycia dodatkowych wsporników i zawiesi. Brak odpływu kondensatu pozwala na uniwersalny montaż rekuperatora w trzech pozycjach, a zamontowane uchwyty na bezpieczny transport urządzenia.

wentylatory EC

wentylatory EC

Wentylatory w rekuperatorze odpowiadają za przepływ powietrza w urządzeniu i wentylację w całym domu. Dlatego, aby zapewnić niski pobór prądu oraz cichą pracę całego systemu wentylacyjnego, w iZZi 300 ERV zamontowane zostały nowoczesne wentylatory prądu stałego renomowanego producenta EBM-papst.

	wysokiej jakości filtry M5

wysokiej jakości
filtry M5

Skuteczna filtracja powietrza nawiewanego to priorytet w dzisiejszych systemach wentylacji, dlatego plisowana konstrukcja filtrów w rekuperatorze iZZi ma zapewniać długą trwałość filtrów pomimo wysokiej klasy filtracyjnej M5. Zamontowanie opcjonalnej skrzynki filtracyjnej iZZiFAST z filtrem F9 lub F7 pozwala dodatkowo walczyć ze smogiem w sezonie zimowym oraz pyłkami w sezonie letnim.

Szafa hydrauliczna

zaawansowana
automatyka

Rekuperator iZZi 300 ERV standardowo wyposażony jest w rozbudowaną automatykę pozwalającą na współpracę z urządzeniami peryferyjnymi, tj. GWC, dodatkowe nagrzewnice i chłodnice, czujniki CO2 i wilgotności, itp. oraz na sterowanie przez system domów inteligentnych i ppoż.

Dalej

Dlaczego wymiennik entalpiczny ERV?

Rekuperator iZZi 300 ERV wyposażony jest w przeciwprądowy wymiennik entalpiczny CORE ERV z opatentowaną membraną polimerową. Membrana ta przenosi nie tylko ciepło ale również i wilgoć z powietrza wyciąganego na powietrze nawiewane, poprzez różnice termiczne i różnice ciśnień pary wodnej pomiędzy strumieniami powietrza.

Zasada działania
membrany polimerowej w wymienniku ciepła

Zasada działania

Membrana oddziela dwa strumienie powietrza i ma cienką gęsta polimerową warstwę barierową, która umożliwia absorbcję pary wodnej i przenikanie przez nią, blokując jednocześnie gazy, lotne związki organiczne i inne związki zanieczyszczeń.

Główną zaletą wymiennika entalpicznego jest utrzymywanie optymalnego poziomu wilgotności w budynku przez cały rok. Niezależnie od tego, czy jest to klimat suchej zimy, czy gorące lato, wymienniki ERV zapewniają utrzymanie wilgotności względnej w optymalnym zakresie (od 30% do 65%) w zależności od szczelności i źródeł wilgoci w mieszkaniu. Odzysk wilgoci znacząco poprawia komfort życia redukując takie problemy, jak suchość skóry oraz oczu, czy też problemy z wysychaniem drewna zimą.

Inną istotną zaletą wymienników z odzyskiem wilgoci jest brak wykraplania się w nich pary wodnej, przez co rekuperator iZZi 300 ERV nie posiada odpływu kondensatu i może być montowany w różnych pozycjach. Brak wykraplania się wody na wymienniku zmniejsza też ryzyko zamarznięcia, dzięki czemu nasz rekuperator może działać bez nagrzewnicy wstępnej przy niższych temperaturach zewnętrznych – co znacznie ogranicza koszty eksploatacyjne urządzenia.

Zastosowany w naszym rekuperatorze wymiennik z polimerową membraną w porównaniu z wymiennikami celulozowymi (papierowymi) oraz obrotowymi jest szczelny (nie zachodzi mieszanie się strumieni powietrza), nie posiada części mechanicznych, jest antybakteryjny, posiada długą żywotność oraz możliwe jest jego umycie.

Zalety
zastosowanego wymiennika ERV
z membraną polimerową

  • utrzymywanie optymalnego poziomu wilgotności w domu,
  • możliwość czyszczenia wodą,
  • brak odpływu kondensatu w rekuperatorze,
  • mniejsze prawdopodobieństwo zamarznięcia i potrzeby odszraniania,
  • antybakteryjny - odporność na pleśń i bakterie,
  • długa żywotność,
  • brak przenikania zanieczyszczeń.

Szybki i uniwersalny montaż

Rekuperator iZZi 300 ERV można zamontować w praktycznie dowolnej pozycji, a wygodna konsola montażowa umożliwia szybki i wygodny montaż urządzenia pod sufitem lub na ścianie.

Brak konieczności podłączenia odprowadzenia skroplin oraz mała i lekka obudowa daje dużą swobodę w wyborze miejsca instalacji naszego rekuperatora, np. w mieszkaniach czy zamieszkałych już budynkach.

Dołączone do kompletu nóżki ułatwiają montaż na podłodze oraz pełnią funkcję blokady otwarcia klapy. W zestawie z rekuperatorem znajdują się również cztery wyjmowane króćce do podłączenia kanałów wentylacyjnych.

iZZi 300 ERV został zaprojektowany w innowacyjny sposób - tak aby jego montaż, obsługa i serwis były jak najprostsze. Można to dostrzec w niemal każdym detalu urządzenia.

Panel dotykowy

i rozbudowana automatyka w standardzie

Cechy sterownika:

Wyświetlacz LCD 3,2” z kolorowym panelem dotykowym
Podgląd temperatur
na czerpni, wyrzutni,
nawiewie i wyciągu
Manualne lub automatyczne sterowanie wydajnością
Funkcja przewietrzania i oczyszczania powietrza
Wyświetlanie alarmów i komunikatów o stanie pracy
Menu dostępne w 8 językach
Pozostałe cechy sterownika

Możliwości automatyki:

Obsługa przez system domu inteligentnego (sterowanie wydajnością 0-10V)
Sterowanie siłownikiem przepustnicy gruntowego wymiennika ciepła (GWC)
Funkcja TURBO aktywowana przyciskiem dzwonkowym lub zewnętrznym higrostatem
Wejścia cyfrowe do podłączenia przycisku przewietrzania, okapu i centrali ppoż
Sterowanie pracą zewnętrznej nagrzewnicy kanałowej (wodnej i elektrycznej)
Sterowanie pracą chłodnicy kanałowej
Współpraca z zewnętrznym czujnikiem CO2

System

PE-FLEX

Rekuperator iZZiFAST® w połączeniu z systemem PE-FLEX® pozwoli na kompletne wykonanie instalacji wentylacyjnej w Twoim domu.

Wiecej informacji...